جراحی زیبایی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی Rhinoplasty

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟

از متداول ترین جراحی هایی که در ایران انجام می شود، می توان به جراحی بینی اشاره نمود و هر فرد دارای دیدی مختص به خود می باشد که در این میان عده بسیاری طرفدار جراحی زیبایی بینی طبیعی می باشند. این افراد فقط خواستار مرتفع شدن مشکلات ظاهری هستند و تمایلی به تغییر فرم اصلی بینی خود ندارند.

به عقیده دکتر آزاده ناصحی، بهترین پزشک جراح بینی در تهران فرم بینی بهتر است متناسب با ظاهر فرد باشد و نکته در اینجاست زمانی که فرم بینی شما متناسب با چهره شما باشد و جراحی بینی بر اساس المان های چهره شما انجام شود جراحی زیبایی بینی طبیعی می باشد.

همانطور که می دانید عمل بینی بنا به دلایل مختلفی چون زیبایی و یا درمانی صورت می پذیرد. افراد همیشه برای تغییر فرم و تغییر چهره خود بینی خود را عمل نمی کنند. ممکن است به علت وجود مشکلات تنفسی فرد تصمیم به جراحی بینی خود بگیرد و در نتیجه عمل زیبایی بینی طبیعی را انجام دهد. در این شیوه جراحی تغییرات بسیار کم و نا محسوسی در ظاهر ایجاد خواهد شد و عموماً در این عمل تغییر محسوسی در ساختار کلی بینی به خصوص پره‌های بینی احساس نمی شود. این جراحی بین آقایان خواهان بیشتری دارد و به علت تمایل آقایان به حفظ مردانگی چهره شان است.

طبق تحقیقات به عمل امده جراحی بینی طبیعی برای ترمیم پس از آسیب یا ضربه، مشکلات تنفسی یا نقص مادرزادی یا به عبارتی نارضایتی از فرم بینی انجام می شود. تغییرات عبارتند از: تغییر زاویه و اندازه، از بین بردن قوس بینی، اصلاح فرم نوک بینی و  متقارن کردن سوراخ های بینی است. به عبارتی منظور از عمل طبیعی بینی، ایجاد تغییرات کوچک و یا رفع یک مشکل پزشکی است.

حقیقتا که جراحی بینی طبیعی کار راحتی نمی باشد  و تبهر و دانش جراح شما حرف اول را می زند، از این رو باید دنبال بهترین جراح زیبایی بینی طبیعی تهران را انتخاب نمایید تا از نتیجه عمل خود راضی باشید. نتیجه  این جراحی باید به گونه ای باشد تا شخصی متوجه جراحی بینی شما نشود و این دلیل تمایز جراح شما از باقی پزشکان می باشد.

در نتیجه در صورتی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی دارید و تصمیم تان قطعی است و در نظر دارید تا کمترین تغییرات در ظاهرتان مشهود باشد، باید به دنبال در انتخاب جراح زبردست دقت کنید. دراین خصوص دیدن نمونه کار های پزشک می تواند به شما کمک شایانی کند.

پیش از انتخاب پزشک جراح، طی یک جلسه مشاوره جراح را از تمامی مواردی که در نظر دارید مطلع بسازید تا پس از عمل جراحی با نتایج غیر واقع بینانه مواجه نشوید. و از پزشک بخواهید تمامی مراحل را برای شما کامل توضیح دهد.

تفاوت جراحی زیبایی بینی فانتزی و عمل زیبایی بینی طبیعی

بر اساس معیار های زیبا شناسی در عمل بینی فانتزی فاصله لب بالا با بینی تا میزان 105 درجه بایستی باشد که در جراحی زیبایی بینی فانتزی این فاصله تراز خواهد شد اما در جراحی بینی طبیعی فرم اصلی بینی، فاصله لب بالا تا بینی و فرم سوراخ بینی و نوک بینی حفظ خواهد شد.

اقدامات پزشک در جراحی بینی طبیعی

  • برای تقارن سوراخ های بینی بافت غضروفی تا جای ممکن حفظ شود
  • عدم نوک تیز شدن بینی
  • نوک بینی بیش از سر بالا نشود
  • رعایت زاویه و فاصله مناسب و طبیعی بین لب و بینی
  • رفع قوس بینی

چه اشخاصی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند؟

این جراحی دارای برخی ریسک ها و عوارض می باشد و افرادی که دارای بیماری های خاص نمی باشند اشخاص مناسبی برای این جراحی هستند. اما مبتلایان به بیماری هایی همچون دیابت، بیماری های قلبی، اختلالات خونریزی، بیماری ریوی یا فشار خون بالا بایستی پیش از انجام این جراحی زیبایی ابتدا با پزشک خود مشورت کنند و جراح را در جریان تمامی جزییات بگذارند.

دکتر آزاده ناصحی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی های سرو گردن در روزهای کاری در مطب خود آماده‌ی ویزیت کردن و ارائه‌ی مشاوره به شما زیباجویان گرامی است. همچنین همیشه می‌توانید در اینستاگرام سوالات خود را پرسیده و از ویدیوهای آموزشی مجموعه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *