جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی دکتر آزاده ناصحی

جراحی زیبایی بینی فانتزی (RHINOPLASTY)

جراحی زیبایی بینی در سراسر جهان دارای طرفداران بسیاری است درکل عمل بینی مدل های مختلفی دارد که شامل جراحی زیبایی بینی فانتزی ، طبیعی و  نیمه فانتزی می شود. بینی از اجزا مهم صورت است، و بسیار موثر در ایجاد تناسب صورت است. در صورت وجود نقص و ایراد در ظاهر و فرم بینی باعث بهم خوردن تناسب چهره می شود. در حال حاضر جراحی بینی فانتزی یا جراحی بینی عروسکی نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بینی در این جراحی به مقدار زیادی کوچکتر و باریک خواهد شد و از نیم رخ بینی به حالت سر بالا و به همراه قوس و انحنا می باشد. برای اینکه بتوانید لین عمل جراحی بینی را انجام دهید نیاز است تا بافت و غضروف بینی مستحکم باشد و دارای پوستی نازک باشد. در فرض مثال بینی های استخوانی از بهترین کاندیدا برای این عمل زیبایی می باشند بر عکس افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند.

در جراحی زیبایی بینی فانتزی تمرکز جراح بر روی نوک بینی می باشد و تغییرات بر روی نوک بینی بیشتر به چشم می آید و جراح بینی بر اساس مدل چهره و بر اساس سلیقه بیمار اقدام به گرد نمودن یا زاویه دار کردن نوک بینی و همچنین جهت عروسکی کردن بینی ، نوک بینی را کمی سر بالا می کند.

ویژگی های نتیجه جراحی بینی فانتزی

اصولا خانم ها بیشتر طرفدار این نوع جراحی هستند و نتیجه جراحی زیبایی بینی فانتزی به بیان زیر است:

  • اندازه کوچک بینی
  • نوک بینی سر بالا
  • تیغه بینی نازک
  • انحنا و قوس در نیم رخ
  • سوراخ های بینی کوچک

جراحی بینی فانتزی برای چه صورت هایی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی فانتزی مناسب افرادی با بینی استخوانی کوچک و فانتزی است. برای کوچک کردن یا سر بالا بودن نوک بینی بیش از اندازه اصرار نکنید چرا که باعث مضررات بیشتری خواهد شد. از مشخصات بینی فانتزی می توان به قوس روی بینی ، نوک سربالا و اندازه کوچک بینی اشاره کرد و بهترین کاندیدا های افرادی با بینی استخوانی و پوستی نازک می باشند.

چرا بینی های گوشتی و بینی هایی با پوست ضخیم را نباید به فرم فانتزی عمل کرد؟

بینی های گوشتی به علت ساختار خاصی که دارند و با توجه به پوست های ضخیم آن ها مناسب عمل جراحی بینی فانتزی نیستند چرا که در اکثر موارد نتیجه جراحی مورد رضایت نبوده است و اصولا به عمل جراحی بینی ترمیمی نیاز می شود پس از جراحی زیبایی بینی فانتزی که انجام می شود. در حقیقیت مشکل اصلی این است که پزشک برای فرم دهی بینی به شکل عروسکی، قسمت بسیاری از استخوان و غضروف بینی را می تراشد که همین امر باعث می شود غضروف قادر به تحمل حجم زیاد پوست نباشد و در آخر با افتادگی و مشکلات دیگر رو به رو شود.

عوارض عمل بینی فانتزی

با توجه به کوچک شدن زیاد بینی و سوراخ های بینی ممکن است این جراحی با خود مشکلات تنفسی به همراه داشته باشد

از دیگر عوارض این جراحی  باید به کبودی ، ورم و … اشاره کرد که البته اینها بسیار طبیعی است و با گذشت زمان از بین خواهد رفت. و تنها مورد مهم برای کاهش این عوارض انتخاب صحیح جراح بینی است.

دکتر آزاده ناصحی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی های سرو گردن در روزهای کاری در مطب خود آماده‌ی ویزیت کردن و ارائه‌ی مشاوره به شما زیباجویان گرامی است. همچنین همیشه می‌توانید در اینستاگرام سوالات خود را پرسیده و از ویدیوهای آموزشی مجموعه استفاده کنید.

1 دیدگاه برای “جراحی زیبایی بینی فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *