جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی دکتر آزاده ناصحی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

در کل بینی از نوع ساختار به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که ما در ادامه به بررسی جراحی زیبایی بینی استخوانی خواهیم پرداخت. بینی هایی که شامل غضروف و استخوان محکمی باشند را در بینی استخوانی می دانند و اصولا دارای برآمدگی یا اصطلاحا غوز بینی هستند.

ویژگی بینی استخوانی

 • دارای قوز می باشد.
 • پوست بینی نازک و دارای  انعطاف پذیری بالایی است.
 • دارای بافت و غضروف مستحکمی می باشد.

علل غوز و برآمدگی روی بینی

برآمدگی و غوز روی بینی دلایل متفاوتی دارد:

 • علل ارثی

برخی بینی ها از بدو تولد و به صورت مادرزادی به صورت استخوانی و دارای غوز هستند که پس از سن بلوغ حالت بینی مشخص خواهد شد.

 • علل محیطی

برخی دیگر هم ممکن است به دلایل گوناگون و بر اثر ضربه یا تصادف دچارشکستگی و مشکل شوند که در این موارد معمولا مشکلات تنفسی نیز برای فرد به وجود می آید.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی به دو شیوه باز و بسته صورت می پذیرد.

 • جراحی زیبایی بینی استخوانی به روش باز

جراح این روش را زمانی انتخاب می کند که تغییرات اساسی روی بینی بخواهد انجام شود. مزیت این شیوه، تسلط کامل جراح به غضروف و ساختار بینی می باشد.

 • جراحی زیبایی بینی استخوانی به روش بسته

در این روش در قسمت تیغه بینی برش ایجاد نمی شود و همه کار ها در داخل بینی انجام می شود به عبارتی برش در داخل بینی ایجاد می شود. مزیت این شیوه عدم ایجاد زخم روی تیغه بینی، صرفه جویی در زمان جراحی، ورم کمتر و بهبودی سریع تر می باشد.

درصد موفقیت عمل زیبایی بینی استخوانی

در کل جراحی زیبایی بینی استخوانی به نسبت عمل بینی گوشتی راحت تر است و نتیجه مطلوب تری به همراه دارد. به عبارتی هر چه استخوان و غضروف بینی محکم و بیشتر باشد احتمال رسیدن به نتیجه دلخواه بیشتر است اما باز هم با این حال نمی توان درصد دقیقی برای موفقیت بینی استخوانی اعلام کرد.

نازک بودن پوست بینی

به طور کلی ضخیم یا بسیار نازک بودن پوست بینی باعث می شود که فرآیند جراحی برای پزشک دشوار تر شود. با این حال نکته مثبت نازک بودن پوست بینی در عمل زیبایی بینی استخوانی ورم کم و عدم ایجاد اسکار زخم بعد از عمل بینی است. از سوی دیگر نکته منفی نازک بودن پوست بینی استخوانی این است که کوچک ترین عیب و مشکل پس از جراحی زیبایی بینی خود را نشان می دهد.

عوارض جراحی بینی استخوانی

از آنجایی که در پی هر جراحی عوارضی وجود دارد به همین دلیل سلامتی بیمار در اولویت است. با اینکه این عمل ریسک  خاصی برای بیمار ندارد اما مواردی در هر جراحی می تواند اتفاق بیفتد مانند  خون ریزی، عفونت، بی حسی، خونریزی بینی، ورم ، زخم داخلی بینی و آسیب به عصب بینی.

از عوارض دراز مدت می توان به بر جای ماندن جای زخم، تغییر فرم بینی، مکلات تنفسی، نامتقارن بودن بینی و از بین رفتن حس بویایی اشاده کرد. شما می توانید با انتخاب یک جراح زبر دست و حرفه ای عوارض را به حداقل برسانید.

برگشت برآمدگی بینی بعد از عمل

بااحتمال بسیار کمی ممکن است غوز بینی پس از جراحی باقی بماند که با عمل ترمیم این مشکل بر طرف خواهد شد و همچنین با انجام مراقبت صحیح پس از جراحی این احتمال به صفر می رسد.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی کدام است ؟

بهترین مدل عمل بینی کدام است ؟ چیزی به اسم بهترین مدل بینی برای عمل وجود ندارد ! چرا که مدل بینی هر فرد متناسب با صورت طراحی و انتخاب می شود.

چگونه باید برای انجام جراحی بینی استخوانی آماده شوید؟

 • پزشک متخصص و باتجربه انتخاب کنید!
 • شرکت در جلسه مشاوره پیش از جراحی رینوپلاستی
 • مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی استخوانی در مطب
 • تهیه لوازم موردنیاز پیش از جراحی بینی استخوانی
 • مصرف داروهای ممنوعه را قطع کنید!
 • قطع مصرف الکل و دخانیات
 • برای عمل همراه داشته باشید!

جمع بندی

افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، برای بهبود و اصلاح نواقص و مشکلات بینی خود ناچار به جراحی بینیی می شوند و در این میان جراحی زیبایی بینی استخوانی از پر تقاضا ترین جراحی ها در ایران است.

در مواردی پزشک می تواند همراه با این عمل جراحی مشکلات تنفسی بیمار را اصلاح کرد.  لازم به ذکر است که بیمار برای دیدن نتایج حاصل از جراحی بینی استخوانی حداقل یک سال باید صبر کند زیرا قبل از آن بینی دارای ورک است و شکل و فرم نهایی آن قابل مشاهده نیست.

دکتر آزاده ناصحی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی های سرو گردن همچنین دارای بورد تخصصی جراحی زیبایی بینی و جراحی زیبایی گوش، فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

دکتر آزاده ناصحی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی های سرو گردن در روزهای کاری در مطب خود آماده‌ی ویزیت کردن و ارائه‌ی مشاوره به شما زیباجویان گرامی است. همچنین همیشه می‌توانید در اینستاگرام سوالات خود را پرسیده و از ویدیوهای آموزشی مجموعه استفاده کنید.

2 دیدگاه برای “جراحی زیبایی بینی استخوانی

  • dr.azadehnasehi میگوید:

   وقت بخیر
   معمولا دو تا سه هفته ولی بستگی به عمل دارد و بهتر است پزشک معالج نظر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *